13 Mayıs 2008 Salı

Kanal 24'te tematik filmler!..


Haber kanalı 24 doğru bir projeye imza attı ve salı geceleri Tematik Film Kuşağı’nda sinema tarihinin birbirinden kaliteli filmlerini yayınlamaya başladı.


Bu gecenin filmi, adeta bir oyunculuk gösterisi. Çağdaş sinemanın en önemli yönetmenlerinden Theo Angelopoulos’un yönettiği film, Cannes’daki Altın Palmiye de dahil olmak üzere tam dört festivalde ödüle layık görülmüş. Filmin fonu ise, bizim İzmir’in kardeş şehri olan Selanik ile örülmüş. Gelelim konusuna... Ünlü bir yazar olan Alexander amansız bir hastalığa yakalanmıştır. Karısından 30 yıl önceki bir yaz gününü anlatan bir mektup alan Alexander, bütün yaşamını geçirdiği sahil kenarındaki evini terk etmeye hazırlanmaktadır. Sonunda Alexander, geçmişinin ve şimdiki hayatının karıştığı bir geziye çıkar. Amacı, geçmişin tozlu sayfaları arasında kalan mutlu anılarını tekrar yaşamaktır.

Alexander, sonsuzluğa uzanan bir yolculuğa çıkacaktır... Başrollerini Bruno Ganz ve Isabelle Renauld’un paylaştığı film, eminim bu gece saat 21.30’da ekran karşısında olan sinema tutkunlarının beklentisini karşılayacaktır.

Hiç yorum yok: